Наш друг

Шедей Сергій Олександрович, міжнародний майстер з шахової композиції, склав близько півтисячі шахових задач. У травні-липні 2002 року були набрані у програмі ChessBase 468 його завдань. За останні десять років Сергій Олександрович склав ще якусь кількість завдань.

Можливо, я помиляюся, але з 468 завдань Сергій Олександрович вибрав 194 кращих.

Опублікуємо всі, а потім виберемо найкраще.

Харківські шахісти хочуть видати книгу про творчість Сергія Олександровича.

Нехай початком послужить публікація завдань на нашому сайті. Кількість переглядів буде якоюсь інформацією для визначення кількості тиражу книги.

Прохання до фахівців - шаховим композиторам - допоможіть, будь ласка, правильно визначити теми завдань, підкреслити нюанси у варіантах рішень завдань.

На сьогоднішній день планується близько 32 публікацій з 16 завдань у кожній. Хотілося б до 9 червня (Сергію Олександровичу виповнилося б 73 роки) опублікувати в електронному вигляді всю його творчість.

Умовні позначення (для неспеціалістів):

K - король; Q - ферзь; R - тура; B - слон; S - кінь; + шах; # мат; x взяття

#2, #3 - Білі починають і дають мат в 2 (3 і т.д.) ходи

H#2. Кооперативний мат в 2 ходи. У завданнях на кооперативний мат (неортодоксальна композиція) чорні починають і допомагають білим дати мат чорному королю в заданий число ходів.

H#3W. Кооперативний мат в 3 ходи, тільки починають білі.

S#5. Зворотний мат в 5 ходів. У завданнях на зворотний мат (вид неортодоксальних композицій) починають білі і змушують чорних дати мат білому королю.

Twin b) c8>g6; c) c8>b1. Це означає, що у завдання є "близнюки". Позиція на діаграмі мається на увазі як позиція а. Позиція b виходить з a перестановкою фігури з поля c8 на g6. Позиція c виходить з a перестановкою фігури з поля c8 на b1.

Кiлькiсть переглядiв: 2148

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.